Wyprawa do Nadleśnictwa

Nasi Rodzice pracują naprawdę w ciekawych miejscach, a my z chęcią chcielibyśmy się dowiedzieć na czym polega ich praca.  
  Dlatego z chęcią odwiedziliśmy Nadleśnictwo Jabłonna. Z tym nadleśnictwem związana jest mama naszego Szymona - Pani Patrycja co prawda nie jest leśnikiem, ale pomogła nam zorganizować tę wycieczkę, za co jesteśmy jej baaardzo wdzięczni! Naszą wizytę w Szkółce Kontenerowej w Skierdach zaczęliśmy od spotkania z panią Dorotą Rybkowską - prawdziwym leśnikiem! Pani Dorota opowiedziała nam kilka ciekawostek o swoje pracy, o lesie, a także o zwierzętach. Wytłumaczyła nam również co to właściwie jest ta szkółka kontenerowa - czy to możliwe, że w niej drzewa chodzą do szkoły?! My oczywiście znamy już prawdę! 😉 Po ciekawych opowieściach, mogliśmy zbudować makietę lasu i samemu dotknąć spreparowanych prawdziwych leśnych zwierząt! Później pani leśnik oprowadziła nas po szkółce, a na sam koniec czekało już na nas ognisko z kiełbaskami! Tą niezwykłą wycieczką podsumowaliśmy jesienno - leśną  tematykę naszych zajęć szkolnych. Jeszcze raz dziękujemy pani Patrycji i pani Dorocie za mile spędzony czas na łonie natury!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress