Poznajemy zawody – Straż Graniczna!

Dzisiaj odwiedził nas tata Patryka - okazało się, że pan Dariusz Dubiela jest funkcjonariuszem Straży Granicznej. Pełni bardzo ważną funkcję na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina. Pan porucznik Dariusz Dubiela odpowiada za kontrolę ruchu granicznego właśnie na lotnisku - krótko mówiąc pilnuje czy nikt nie zakłóca spokoju i bezpieczeństwa podróżnych oraz dba o to, by każdy człowiek przekraczał granicę państwa w legalny sposób. Pan Porucznik zaprezentował się nam w mundurze, opowiadał o różnych przygodach w swojej pracy. Dzięki tym opowieściom i prezentacji taty Patryka mogliśmy zobaczyć jak ważna i odpowiedzialna jest ta praca!   Razem z panem Dariuszem do naszej szkoły przyjechał również pan chorąży Wojciech Gruszka, który zaprezentował nam swojego partnera - Graffiego. Graffi jest psem Straży Granicznej, który wyszukuje różne materiały pirotechniczne. Pan Wojciech pokazał nam najważniejsze komendy jakie musi znać jego towarzysz. Oprócz tak znanych rozkazów jak: "siad", "waruj", "zostań", poznaliśmy także te nieco mniej typowe jak: "Fee!", "przeszkoda - hop" czy "smyczka". Pan chorąży zademonstrował nam jeszcze jak szybko i sprawnie czworonożny przyjaciel może odszukać zagrożenie. Pies spisał się na medal, a my wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem! Ten dzień zapamiętamy na długo!   PS. Dodamy jeszcze tylko, że nasi goście wywołali takie zainteresowanie, że nawet Pan i Pani Dyrektor postanowili nas odwiedzić! 😉      

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress