Poznajemy zawody – Chemik!

Nasi Rodzice pracują naprawdę w ciekawych miejscach, a my z chęcią chcielibyśmy się dowiedzieć na czym polega ich praca.   Dlatego zaprosiliśmy do nas mamę Mai. Pani Ola w swojej pracy sprawdza leki czy ich skład jest właściwy. Jej zawód ma dużo wspólnego z chemią, z tego powodu mama Mai zdecydowała się pokazać nam kilka eksperymentów! Nasze zabawy w chemików zaczęliśmy od robienia mieszanin – czy wiecie, że nie wszystko rozpuszcza się w wodzie(?), dlatego właśnie mieszaniny można podzielić na te jednorodne i niejednorodne.   Później na własne oczy zobaczyliśmy , że różne ciecze mają różną gęstość i z tego powodu jedna unosi się nad drugą.  Ciecze o różnej gęstości także trudno jest ze sobą zmieszać, co pokazało nam doświadczenie z morzem w butelce!   Po eksperymentach z gęstością dowiedzieliśmy się co to są wiry wodne i tornada oraz jak one powstają. Ciekawostką było także to, że nie wszystko co wygląda na wir jest nim w rzeczywistości – czasami to ludzie tworzą specjalne leje, po to by regulować przepływ wody.   Jedne z ostatnich doświadczeń wspólnie nazwaliśmy wulkanem, bo piana z kubeczków bardzo przypominała nam prawdziwą lawę. Mieliśmy sporo frajdy, kiedy sami mogliśmy wrzucać sodę do octu i patrzeć jak to wszystko buzuje!   Pani Ola pokazała nam jak ciekawy może być zawód chemika. Teraz jesteśmy już pewni, że ktoś z nas w przyszłości na pewno nim zostanie! 😉  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress