Podróż do Rosji…

Za nami kolejna lekcja z cudownym Rodzicem! Tym razem w roli eksperta wystąpiła mama naszego Nikity – pani Olga! Pani Olga oczywiście opowiadała nam o Rosji, kraju z którego pochodzi cała rodzina naszego kolegi.   Dzięki prezentacji pani Olgi dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o naszym wschodnim sąsiedzie! Już teraz znamy jego hymn i flagę. Wiemy, że Rosja to duży i piękny kraj  z cudownymi zabytkami oraz niesamowitą przyrodą! Razem z panią Olgą uczyliśmy się rosyjskiego alfabetu, pisaliśmy kilka słów w tym języku oraz dostaliśmy nawet karteczki z naszymi imionami napisanymi po rosyjsku. Poznaliśmy kilka symboli kojarzących się z tym państwem (np. matrioszka, samowar i walonki – tradycyjne rosyjskie buty). Kończąc kolorować Matrioszki mogliśmy razem z Wilkiem zakrzyknąć „ну погоди!” (czyt. „Nu, pogodi! – „Ja Ci jeszcze pokaże!”), bo oglądaliśmy najbardziej znaną rosyjską bajkę „Wilk i Zając”. A po obiedzie, już na koniec zajęć, zajadaliśmy się pysznymi ciasteczkami przy prawdziwej rosyjskiej herbacie z konfiturami i kostką cukru! Pychota! 🙂   Jeszcze raz bardzo dziękujemy pani Oldze za tak piękną podróż do Rosji!  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress