TITLE

DESCRIPTION

„O” jak owady, „o” jak bańki mydlane?

Korzystając z ostatnich słonecznych dni września klasa 1a, zaopatrzona w lupy,  wybrała się do pobliskiego Parku w Jabłonnie szukać OWADÓW! W końcu to OWADY zaczynają się literką "O"! Mrówki, muchy, kowale bezskrzydłe (popularnie zwane tramwajami 😉 ), udało nam się nawet zobaczyć ważkę! Po dokładnym obejrzeniu naszych małych przyjaciół pierwszaki z chęcią zabrały się za rysowanie na łonie natury. Korzystając z okazji dzieci przypominały sobie informacje o polskich drzewach: klonie, dębie i kasztanowcu. Zbierały kasztany, żołędzie, skrzydlaki klonu zwane"noskami" i oczywiście liście! Dzięki tym zbiorom w klasie powstały piękne plakaty o jesiennych drzewach i o owadach oczywiście.   Pewnie spytacie, ale co BAŃKI mają wspólnego z literą "O"?! Odpowiedź jest bardzo prosta, wystarczy spojrzeć na kształt baniek! 😀    

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress