Moja pasja

Konie!

Moja pasja – konie!

Dobrze jest mieć pasję! Dzięki niej można się dużo dowiedzieć, poznać nowych ludzi, zobaczyć wiele miejsc i doświadczyć niesamowitych rzeczy!  Tym bardziej cieszymy się, że w naszej klasie też mamy pasjonatów z różnych dziedzin. Tym spotkaniem chcemy zacząć cykl spotkań pod tytułem: "Moja pasja!". 🙂


Jedną z pasjonatek w naszej klasie jest Laura! Pasją Laury i jej Taty są konie. My wiedzieliśmy już o tym od dawna i bardzo chcieliśmy się o zamiłowaniu naszej koleżanki dowiedzieć ciut więcej, niż tylko Laura opowiada nam na przerwach. Na początku kwietnia w końcu nadarzyła się taka okazja -  podczas omawiania tematu związanego z wsią i poznawaniem nowych literek „ń” i „ź” Laura i jej Tata mogli zaprezentować nam swoją pasję!

Było baaardzo ciekawie! Dowiedzieliśmy się na przykład jak nazywają się dzikie konie, jakie są tempa chodu  konia (czy wiedzieliście, że w trakcie jednego z chodów koń przez chwilę leci? ). Poznaliśmy budowę siodła, każdy z nas miał możliwość usiąść na nim. Na własne oczy mogliśmy zobaczyć, dotknąć i nawet przymierzyć akcesoria jeździeckie. A na sam koniec pan Paweł wraz z Laurą zorganizowali dla nas quiz z nagrodami!

Po tak ciekawych zajęciach, na lekcji plastyki z pomocą klocków LEGO Education, ochoczo zabraliśmy się za budowę stajni dla naszych małych koników.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy panu Pawłowi i Laurze za tak piękne opowieści o koniach! 🙂

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress