TITLE

DESCRIPTION

Mikołajki i Wigilia 2014

Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy…   Grudzień to magiczny miesiąc… Pełen rodzinnej atmosfery, ciepłych uczuć, cudownych wspomnień. Chyba każdy z nas miło wspomina grudniowe wieczory, kiedy to spoglądaliśmy w blask światełek choinkowych albo z nosem wtopionym w szybę wypatrywaliśmy Świętego Mikołaja.   Jabłonki też będą mogły wspominać po latach pewne dwa grudniowe dni.   Pierwszy z nich to Mikołajki… Całą klasą wyruszyliśmy na szkolny plac zabaw, by dokarmić ptaki i poszukać Św. Mikołaja. Tego roku nie miał on łatwego zadania! W ogóle nie było śniegu! Dzieci bardzo się martwiły, że Mikołaj nie da rady do nich dotrzeć. I jakież było nasze zdziwienie, kiedy po powrocie do klasy ujrzeliśmy porozrzucane prezenty i piękny list od samego św. Mikołaja! Radość dzieci nie miała końca!   Drugi magiczny dzień to Klasowa Wigilia… Organizowaliśmy ją już od dłuższego czasu, ktoś przecież musiał przygotować 12 potraw, przynieść talerze, szklanki, świece, sianko pod obrus i oczywiście opłatek. Wszyscy odświętnie ubrani, jak każe tradycja podzieliliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do stołu. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy i zajadaliśmy domowe pyszności. Co jakiś czas odwiedzali nas inni nauczyciele oraz nasza droga Pani Asia. Po wspólnym posiłku był czas na zabawy i niespodziankę – bajkę „Kraina lodu”!   Te dwa dni na pewno na długo zostaną nam wszystkim w pamięci…      

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress