„F” jak fotograf

„F” jak foka? To dla nas za proste i nudne!     My wolimy przeżywać to czego się uczymy, dlatego do literki „f” dobraliśmy słowa fotograf, fotografia i film! Dzięki temu mogliśmy zgłębić tajniki fotografii i poznać dziesiątą muzę – film i kino! Zaczęliśmy od oglądania zdjęć, które przynieśliśmy z domu (niektóre były naprawdę stare – jeszcze czarno- białe!). Później pani Marta opowiedziała nam o budowie i  rodzajach aparatów fotograficznych  – jednym starym mogliśmy nawet zrobić zdjęcia!  Później dzięki filmikom z YouTube udało się nam dowiedzieć jak (jeszcze nie tak dawno) wywoływano klisze ze zdjęciami. Tak przygotowani sami zapragnęliśmy poznać nową literkę, na początku pisaliśmy ją po śladzie, później samodzielnie, a jak już doszliśmy do wprawy to zbudowaliśmy ją z klocków LEGO Education! Zabawy było co nie miara!     Ale pani Marta przygotowała dla nas jeszcze jedną niespodziankę! Na lekcji plastyki sami mogliśmy stworzyć film metodą animacji poklatkowej! Niestety zdjęć do filmu wyszło tak wiele, że nie jesteśmy w stanie umieścić tu wszystkich, ale jak tylko znajdziemy sposób jak rozwiązać ten problem to natychmiast podzielimy się z Wami naszą filmową twórczością! 🙂  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress